Choď na obsah Choď na menu
 


Dovolenka v Salzburgu

29. 6. 2010

Tento rok sme sa rozhodli stráviť dovolenku opäť na horách a v spoločnosti našej celej ľudskej aj psej svorky,takže na základe týchto požiadaviek sme zavítali do pekného Rakúska,do Salzburgu a konkrétne do časti Lungau.

Ubytovanie pre 8 dospelých a 3 psiská poskytovalo dostatočný komfort,mali sme celý salaš s priľahlou lúkou pre nás. Za domom sa nám pásli kravičky, úplná balada pre naších chlpáčov.

ObrázokNakoľko sme boli priamo v národnom parku Riedingtal /www.lungau.travel/de/naturpark-riedingtal-zederhaus.html / mali sme dosť možností na túry aj v blízkom okolí.

Avšak pobehali sme si aj ďaleké okolie,ako najvyšší vrch Rakúska -Grossglockner a dali sme aj výstup na Grosseck-Speiereck,ktoré je známe lyžiarské stredisko. Psy sa každý deň zničili na túrach,alebo behaním za loptou na našej lúke.

 

ObrázokVybehli sme si aj do Zell am See,kde Goodie rovno skočil do jazera,pred zrakmi udivených turistov.

Vrcholom dovolenky bol výlet na Dachstein a túra po ľadovci, následne cesta kabinkovou lanovkou dole a Goodieho pokus o ,,kupiráciu svojho ucha,,. Skokom cez plot s ostnatým drôtom prišiel o špičku ucha a mne priviedol predinfarktový stav.

Všetko naštastie dopadlo dobre,pes vysmiaty s piercingom na doživotie si to trielil späť ku chate. Po večeroch sa pozeral futbal a hrali hazardné hry.

Fotky najdete na rajčeti.

Fazit dovolenky : 1 pes skupirovaný, druhý pes prehriaty a pochudnutý,my unavený ale šťastný, auto najazdilo 1200 km / Kde sme to preboha všade boli ???? /,veci zrelé do pračky ... o rok sa vidíme zase v Lungau.