Choď na obsah Choď na menu
 


O Goodiem

8. 2. 2010

 

Obrázok Goodie prišiel ku mne z CHS Puella Fera z krásneho kraja z okolia Zlína v Čechách. Keď som zvažovala plemeno,mala som jasné, že chcem aktívneho spoločníka s večne dobrou náladou,zároveň váhovo a proporčne vhodného na agility a ku naším ďalším dvom psom. Nakoniec som sa dočkala absolutne úžasného šteňata. Cestou domov ani raz nezaskučal a pekne spal v mojom naručí. Našich dvoch psov spoznal akurát,keď bol čas krmenia - načo moja mama doteraz nevie zabudnúť. Goodie totiž absolutne suverejne a sebavedome odstrčil našich dvoch dospelákov a doslova im zožral VŠETKO z misiek. Toto mu zostalo doteraz - a tak máme doma dobrého jedlíka aka psa Dojížďáka.Najradšej  so mnou alebo maminou varí - to dokáže celé hodiny presedieť pod sporákom a sledovať dianie naokolo.

Ináč je to pes akčný,málo štekavý - ale zato moooc ukňučaný,ak chce dosiahnúť svoje.Má širokú škálu pohľadov, od uplne rozkošného až po absolutne strešteného. Od malička bol hodne sebavedomý,čo ho niekedy priviedlo do potiaži - obzvlášť v kontakte s dominatnými samcami. Pár krát sa mu ušla veľmi nepekná bitka od nezvládnutých psov na sídlisku. Obrázok

Od šteňaťa navštevujeme agility klub a zároveň cvičíme aj pomerne nový kynologický šport na Slovensku - Obedience. V agility sa chceme dopracovať k výkonnostnému zošitu a už skoro bolo jasné,že Goodie je priroduene motivovaný a totálne rýchly.Ak som sa niekedy obávala úrazu pri Arčim,nie je to nič v porovnaní s Goodiem,ktorý letí absolutne šialene rýchlo cez kladinu a ja sa len modlím,aby odtiaľ nepadol. Zatiaľ sa tak chvalabohu nestalo. K tomu musím dodať,že vďaka cvičeniu Obedience je i na parkúre dobre ovľádatelný a dobre sa mi sním cvičí. Ako riadny pes má rád všetky fenky a hlavne tie,ktoré ho riadne vybehajú a udupú.To čo by si od psa nenechal ľubiť,bez problémov u feniek toleruje.Kedže popri Arčim a Gine je jediným ,, riadným,, psom v našej svorke,rýchlo sa vypracoval na vodcu svorky,ktorú si stráži a sa jej zastane. Vo vzťahu k ľuďom je absolutne skvelý,už od šteňaťa ľudí miluje a víta každého bozkom na tvár.Napriek tomu,že nevyrastal s žiadnými deťmi má k ním veľmi kladný vzťah.Zato môžu mamičky s ratolesťami z nášho sídliska,ktoré vždy radi prišli Goodieho vyobjímať - a povedzme si pravdu,on sa aj veľmi rád nechal. A kedže deti sú akčné a Goodie rád a dobre aportuje - tak prečo nevyužiť túto možnosť a psa nevybehať?!