Choď na obsah Choď na menu
 


Archibald von Petržalka anebo Karl von Bahnhof

14. 8. 2008


Arči - je náš najstarší pes, ktorý momentálne je druhý v poradí za Goodiem. Arči je,nenechajte sa zmýliť, čistokrvný kríženec. I keď neskúseným pripadá ako nepodarená border kólia. Arčiho som si zadovážila na inzerát od jednej pani z Bratilavy- Prievozu, ktorá inzerovala,že má krížencov bígla a parson jack russela. Verte mi, Arčiho matka nebola ani jednou z nich. Arči mi však učaroval svojim rozkošným výzorom beťára a lumpíka - a keď som za plotom susedneho domu zbadala bernského salašníckého psa, bolo mi jasné, odkiaľ ma to prekrásne trikolórne sfarbenie.

Obrázok Povahovo je Arči jednoznačne chlapák, je hodne sebavedomý a velice bystrý. V mnohom mi pripomína border kóliu, je ľahko ovládateľný a rád sa učí. Doma si ani nevšimnete,že ho máte - za to vonku je stále v pohybe a tým,že sme v ňom podporili - medzičasom " patologickú" - závislosť od tenisových loptičiek, a radosť z plávania - má hodne dobrú kondičku, na ktorú mu pri parkúre nestíham.

Obrázok S Arčim som začala chodiť na cvičák už ako zo šteňaťom, najprv na poslušnosť a neskôr na agility.Baví ho v podstate oboje, i keď nemá rád dlhé opakovanie cvikov,ale radšej kratšie sekvencie a striedanie viacerých cvikov. Arči teraz spolu s Ginou žijú na dome mojich rodičov a svorne strážia statok,kto by to na nich povedal,ale sú skvelou údernou jednotkou:))))