Choď na obsah Choď na menu
 


Naša Gina aka Cicúch

18. 7. 2010

Gina sa k nám privítala ako nečakaný povianočný darček pred 4 rokmi.Tesne po Vianociach som išla s Arčim na vychádzku k Dunaju,kde som videla krúžiť auto Slobody zvierat.

Po asi polhodinovej prechádzke začalo silno snežiť,tak som sa pobrala späť k autu,keď som v tom zbadala niečo ležať v tráve. Bol to asi ročný pes,neurčitej rasy a dosť vystrašený a vystresovany. Hneď som bežala po zásahové auto SZ a spolu s výjazdarkou sa nám  ho podarilo odchytiť. Nejaká ,, množitelka,, z Cunova sa takýmto krutým spôsobom, zbavila asi 12 šteniat a 10 mladých psov,keď sa jej pokrížili mopsi a naháčmi...

V aute bolo aj malé celé zmrznuté,asi 7mesačné šteňa - sučka... no a zvyšok je história :))))Obrázok

Pôvodne mala Gina alias Cicúch zostať,len pokým sa uplne uzdraví a následne som jej plánovala nájsť náhradnú rodinu. Avšak ono to je pes s ľudskou tvárou a potom, čo sa uplne psychicky upnula na Arčiho a vďaka jej pretrvávajúcim zdravotným problémom, sme nemali to srdce ju dať preč. A tak sa z nášho Cicúcha vykľula hooodne prešibaná a pažravá potvorka,čo spáva v posteli. Gina je prototypom mestského psa,pokiaľ má možnosť ísť po chodníku a vyhnúť sa tráve,tak je ochotná urobiť aj 100m obchádzku. Vyšpiniť sa vždy vyšpiní uprostred chodníka:(((( Veškeré naše snahy ju naučiť poslušnosti stroskotali..

Cicúch ovláda v podstate všetky povely, absolvovala,podobne ako všetky moje psy  dva kurzy poslušnosti a priebežne cvičíme poslušnosť aj naďalej,ale poslúcha,len keď chce.

Takže Cicúch v skratke:

Meno : Gina  / ďalej podľa stavu poslušnosti Cicúch- Micúch, Mačkopes,Gaučák, najnovšie:Tulenie mláďa /

Rasa : MoNah / kríženec Mops x Naháč /

Srsť: po naháčovi / labutienka - božie utrpenie z toho vyčesávať bodliaky.../

Povaha: po mopsovi

strašný predkus, chýbajúce zuby - po naháčovi / Ďakujem pekne.../

Váha : desne veľa

Obľúbené aktivity: spanie,chrápanie, frflanie - po mopsovi

naháňanie cyklistov,motorkárov, zaháňanie detí,ohlasovanie návštev,pozeranie Animal Planet, vyvaľovanie na gauči a v posteli, prejedanie sa a vysedávanie v krčme ...