Choď na obsah Choď na menu
 


Obedience seminár v Skalici 30.7.-1.8.2010

4. 8. 2010

Takže seminár s českými trénerkami Ladou Richterovou a Hankou Grundmanovou máme úspešne za nami.Spoločnosť v aute a na izbe nám robila Lucia spolu s jej borderkami. Naučili sme sa úplne inú techniku práce so psom a hlavne zapájanie klikera do cvikov. Nie žeby sme nepracovali s klikerom,ale nie pri všetkých cvikoch som ho naozaj vedela aj použiť.

Tréningy prebiehali súčasne s teóriou a názornými ukážkami,každý mal možnosť si to vyskúšať s vlastným psom a popýtať sa na veci,ktoré nevie dotiahnuť.V piatok večer sme sa rozdelili do dvoch skupín podľa výkonnosti a skúsenosti a sobotu sa začínalo z rána až do poobedia. Počasie nám prialo a sobota bola zamračená,zato v nedeľu už pražilo slnko a psy,hoci boli ustajení v petboxoch v tieni,boli už aj psychicky vyčerpaní.

Na obedy a večere sme chodili do neďalekej Skalickej koliby, raňajky sme si spravili na chate. Goodie sa správal celý čas veľmi slušne a nevystrájal,až na to, že večer labkou roztrhal zips na petboxe a ja teraz dúmam nad tým, či nájdem niekoho,kto mi na búdke vymení zips.

Seminár ma nakopol na ďalšie cvičenie a dopilovanie cvikov,ktoré ešte nezvládame a poskytol mi inú prespektívu ,ako cvičiť Obedience. Takže hor sa nato, snaď ma entuziazmus tak skoro neopustí...