Choď na obsah Choď na menu
 


Víkend vo Veľkom lapáši

1. 6. 2009

Seminár metodiky výcviku Obedience na Slovensku

29. 5 - 31.5.2009

 

Piatok 29.5.2009

V piatok som mala výnimočne celý deň voľno,tak sme sa mohli vyspať do sýtosti - čo u nás znamená 6.30 hod ráno. / Inokedy vstávame podstatne skoršie / urobili sme si pekný deň a z Bratislavy som vyrazila smer Nitra okolo 14.30hod,nemilo ma prekvapila zácpa na moste,tak trvalo až 3/4 hodinu,kým sme sa dostali z Bratislavy von. Cestou nás obehol čerstvý ,,majster sveta,, a ja ,že kto to na mňa bliká,no došlo mi to až po pár minutách,že to mohol byť Paľo. V Lapáši som aj tak bola ako prvá,tak sme sa s Goodiem išli pekne vyvenčiľ. Ubytovanie sme mali ako minule,veľmi dobré.Novinkou od novembra bola vynovená vstupná hala a možnosť objednať si aj stravu.Tak som neváhala.Na podvečer sa začali zbierať zvyšný učastníci semináru a musím povedať,že sme si všetci dobre sadli a ľahko sa aj dali do reči.Na večer nasledovala teoretická časť a výklad skúšobného poriadku s premietaním skúšky v máji a názornými ukážkami,čo a ako. Spať sme išli všetci zmorený až okolo 23hod.

Sobota 30.5.2009

Ráno sa hneď rozpršalo a ja že,, No fasa ! ,, ale naštastie po raňajšom venčení a raňajkách dážď ustál a vyšlo pomaly slniečko. Od 9hod sme mali názorné ukážky od Paľa a Peggy a Inge s Keirou,ako cvičiť prvé 4 cviky. Následne si každý vyškúšal pod dohľadom cviky a dostávali sme hneď tipy,ako psa správne namotivovať a odmeniť. Musím povedať,že sa mi to veľmi páčilo,tým,že sme mali dostatok času,aby sa každému venovali zvlášť a poukazovali na jeho chyby a nedostatky. Nasledoval spoločný obed a poobedné cvičenie - no to už bola viditeľná únava na všetkých psoch. Aj keď Goodie odpočíval počas tréningu  a obedu v prepravke nebol schopný sa zkoncentrovať a tak už okolo 16 hod nemalo zmysel ďalej cvičit,pekne sme si urobili pauzu.

Po večeri nasledovala opäť teor.časť,avšak nás prekvapilo celé osadenstvo Z Polytanu,tým,že prišli Paľovi gratulovať k víťazstvu,tak sa nakrájala torta a otvorilo šampanské,tak sme zotrvali až do neskorého večera.

Nedeľa 31.5.2009

Po raňajkách následovalo opäť pretrénovanie spoločných dvoch cvikov,za tým si každý mohol  na cvičebnej ploche vyskúšať cviky,ktoré uznal za vhodné - my s Goodiem sme hneď nabehli na kladinu a áčko,aby sme si pretrénovali čo to z agility.Po obede sme sa s všetkými rozlúčili a pádili domov.

Fotky z víkendu:www.dog-obedience.sk/fotogaleria/seminar_lapas/index.html